Кого потрібно побоюватися, купаючись в морі

Кого потрібно побоюватися, купаючись в морі

Морські мешканці можуть зіпсувати відпустку будь-якого відпочиваючого. Щоб цього не сталося, дотримуйтеся певних правил.

Експерти туристичного ринку радять, перш за все, дізнаватися у відправляє вас фірми, не очікується чи в країні навали, наприклад, медуз. Ви можете з'ясувати це і самі, наприклад, в ЗМІ періодично з'являються подібного роду повідомлення. Так, італійці в самий розпал купального сезону прогнозують навала медуз і отруйних водоростей. На Мальдівах треба уникати зустрічей з електричним скатом. В Ізраїлі та ОАЕ потрібно побоюватися рожевих медуз, на Кубі - синіх, в Тунісі - чорних. У Єгипті ви можете постраждати від медузи фізалія, а гроза Хорватії носить ім'я Pelagije nocticulice і часто зустрічається біля Пули і в Лімській каналі. Для боротьби з небезпечними представниками флори і фауни формуються загони рятувальників. Вони стежать за чистотою води і в разі загрози попереджають відпочиваючих про небезпеку, а також очищають акваторію від отруйних тварин і рослин. Зіткнетеся ви з цією напастю під час своєї відпустки чи ні - невідомо. У будь-якому випадку, ворога потрібно знати в обличчя. Отже, небезпека для вас можуть представляти медузи, риби, водорості, молюски, морські їжаки і зірки, корали.

Риби

Небезпека для людини представляють електричні скати, укол яких смертельно небезпечний. Зазвичай скати підпливають до берега і зариваються в пісок, виставляючи назовні тільки свій хвіст з отруйним жалом. На піску його можна прийняти за камінець і, ні про що не підозрюючи, наступити.

Бережіться і тропічних риб, за кольором вони бувають різними: жовтими, білими, червоними. Ці красуні виділяють отруту всіма частинами тіла. Особливо багато отруйних риб в Червоному морі. Від їх укусу вас врятує тільки своєчасна медична допомога.

Водорості

Отруйні водорості, що виділяють небезпечні для здоров'я людини речовини, є причиною закриття пляжів по всьому світу. Особливу небезпеку становлять викликають задуху "ватяні" водорості (Ostreopsis ovata), занесені в Середземне море японськими судами в 1982 році. У разі зараження, яке супроводжується лихоманкою і проблемами з диханням, негайно звертайтеся до лікаря.

Молюски

На відпочинку обходьте стороною дрібних блакитно-кільчастих восьминогів. Вони мешкають на мілководді в Індійському океані. Укол такого восьминога викликає параліч мускулатури, який може привести до летального результату. Тому від цієї тварини потрібно триматися подалі. Якщо ж він вас все-таки вкусив, терміново викличте лікаря і попросіть кого-небудь з навколишніх (якщо відчули, що втрачаєте свідомість) зробити вам штучне дихання і непрямий масаж серця.

На коралових рифах шукачів пригод чекають не менш небезпечні, але дуже красиві молюски-конуси. Своїм єдиним тоненьким зубом конус може вкусити вас. Біль при цьому нестерпна, а токсини, що потрапили в кров, спочатку викличуть всі ознаки отруєння, а при відсутності кваліфікованої допомоги можуть привести до загибелі від задухи. Якщо ви не втрималися, поторкали цього отруйного молюска, а він в помсту вас укусив, терміново накладіть щільну пов'язку на уражену частину тіла і не ворушити їй до приїзду лікаря. Як правило, при укусах отруйних тварин самолікування неефективно.

Медузи

Медузи щорічно псують купальний сезон мільйонам туристів. Як правило, до берега вони прибиваються після шторму, а в азіатських країнах під час сезону дощів. У Тунісі уникайте зустрічей з чорної медузою, яка є однією з найнебезпечніших. Відпочиваючи на Канарах, бійтеся португальського кораблика - медузи з червоним гребенем і багатобарвним міхуром-вітрилом. Медузи, які водяться у водах Чорного моря, - найшкідливіші.

У будь-якому випадку торкання щупалець медузи викликає опік, який пройде через кілька днів або тижнів. Видалити з шкіри залишки щупалець і промити рану можна за допомогою оцтової кислоти або спирту. Але не варто промивати пошкоджене місце водою - ні солоної, ні прісної. Морська вода пожвавить висохлі жалкі клітини, а при попаданні на них прісної води вони лопнуть, рясно виділяючи отруту.

Морські їжаки і зірки

Морських їжаків можна зустріти в піску, на каменях або в коралових рифах теплих морів (наприклад, на Егейському узбережжі Туреччини, в Хорватії та Єгипті). На відміну від інших представників отруйної фауни, голки більшості морських їжаків не містять шкідливих речовин, проте укол їх досить болючий. Найбільшу небезпеку становить їжак на прізвисько діадема. Його укол загрожує больовим шоком і тимчасовим паралічем.

Що стосується морських зірок, то більшість з них абсолютно нешкідливі, за винятком акантастер. Його ще називають терновий вінець. Ця морська зірка живе в коралових заростях і має вісім променів (тоді як у нешкідливих зірок їх зазвичай п'ять) з шипами на кінцях. Отруйні голки викликають запалення, набряк, блювоту і запаморочення. Якщо голка морського їжака або зірки застрягла в нозі, вам треба потримати травмоване місце в гарячій воді і вийняти голку цілком. Після цього не забудьте обробити рану антисептиком і постійно стежте за нею, щоб не почалося нагноєння.

А в Взагалі туристам рекомендується поблизу коралових рифів носити спеціальне взуття, а в прибережній смузі уважно дивитися під ноги.

Корали

Яд більшості рифових коралів нетоксичний для людини і викликає невеликий опік і пухирі на шкірі. Однак і тут є дуже небезпечні представники, зіткнення з якими може привести до більш сумних наслідків. Якщо ви все-таки зачепили корал і обпеклися об нього, обробіть уражену ділянку харчовим оцтом і змажте шкіру синтомициновой емульсією.

 02.07.2019
 (14073 просмотров)