Десять поширених помилок туристів під час відпочинку за кордоном
Підняти великі пальці вгору в Ірані
В Британії, наприклад, подібний знак означає, що ви прекрасно провели час і що у вас все просто відмінно. А в традиції народу Ірану все зовсім інакше, цей самий жест тут зветься «білакх» і є жахливим образою, моральної ляпасом, його значення огидно і неприємно, на культурний мову можна перевести приблизно так: «я тебе мав».
Не дивлячись на те, що з'єднання двох пальців, великого і вказівного у всесвітньо відомий знак «ОК», було прийнято як загальносвітовий знак водолазів, що позначає «зі мною все гаразд», в Туреччині і Бразилії розуміється як незмивна образу і порівняння адресата з непристойною частиною його тіла. Це варто пам'ятати, займаючись пірнанням де-небудь на Ільхам Гранде.
Погладити людини по голові в Таїланді
У тих країнах, де велика частина населення сповідує буддизм, голова людини вважається священним сховищем душі і доторк до неї вважається серйозною образою навіть для малюка. Ще один широко відомий жест в традиції цих народів - вказування на якийсь предмет пальцем - це вважається грубим в Малайзії, в цих цілях малайзійці використовують стиснений кулак з відстовбурченою великим пальцем, що вказує напрямок. Філіппінці ще більш стримані і скромні в вказівках на предмет або напрямок руху, вони швидше вкажуть вам напрям рухом губ або очей.
Не варто вважати Ірландію частиною Британських островів
Розмовні помилки в інших країнах часто відбуваються на тлі банальної політичної неграмотності. Запитайте про ситуацію з аборигенами в Австралії, про права людини в Китаї, про спалення дружини разом із загиблим чоловіком в Індії, навіть про бій биків в Іспанії, всі ці зауваження про традиції народів можуть за секунду страшно образити людину. Американцям, помилково вважають Ірландію частиною Британських островів або запитують, чому тут в ходу євро, а не фунти стерлінгів, дуже скоро пояснять, що до чого в одному з дублінських барів. Якщо ви розмовляєте з людьми в новій, незнайомій країні і плутаєтеся дізнатися традиції народу цієї місцевості, обговорюйте нешкідливі теми: їжу, дітей, спорт або просто красу природи. Справді, навряд чи ви скривдите кого-небудь, нахвалюючи місцеву їжу або успіх місцевої футбольної команди.
Відправитися на пікнік в Аргентині, одягнувшись як американський пастух
Є такий рід мандрівників, які не в змозі встояти перед спокусою похизуватися в якомусь традиційному для народу місцевому вбранні. Справді поносити напівпрозорі філіппінські сорочки, відомі як «баронг» або наряд з індонезійського батика - не така вже й погана затія. Але ось огрядні американці в килтах і шотландських беретах виглядають абсурдно, так само абсурдно для аргентинців будуть виглядати європейці, які прибули на пікнік в костюмі сільського пастуха або національному костюмі індіанця.
Зайти у взутті в японський будинок або храм
Та й не тільки в Японії, а всюди на сході ви повинні бути готові до однієї з головних традицій народів сходу - негайно зняти взуття. В Японії вам запропонують тапочки, щоб подолати відстань між вхідними дверима і вітальні, де вам знову доведеться зняти тапочки, перш ніж вступити на татамі (очеретяну рогожу). Звичайно ви повинні бути впевнені, що ваші шкарпетки бездоганно чисті. А залишаючи вітальню, будьте уважні і не надіньте чужі капці. В цьому році актриса Елізабет Херлі в Раджастані завдала серйозна образа жителям, відмовившись на власному весіллі зняти взуття перед входом в мандкап (священний храм шлюбу).
Принести букет з 12 упакованих гвоздик на обід в Німеччині
Здається, що квіти - найкраща подяка гостинній господині, але пам'ятайте, що в деяких країнах сорти квітів, їх колір і кількість можуть нести в собі неприємні асоціації. Гвоздики - похоронні квіти в традиціях народів Німеччини, Польщі та Швеції, а хризантеми - в Бельгії, Італії, Франції, Іспанії та Туреччини. У Австрії та Франції троянди можуть служити знаком романтичного інтересу. У Мексиці і Чилі жовті квіти символізують смуток розставання. У Німеччині, Польщі та Швеції букет квітів не повинен бути упакований. Непарна кількість квітів у букеті вважається нещасливим в Китаї та Індонезії, парне - в Росії та Німеччині.
Спаплюжити і неправильно вимовити ім'я приймає вас китайця
зганьбився з іноземними іменами завжди простіше простого. У традиціях народів далекого сходу - порядок іменування людини незвичний для європейця-прізвище, родове ім'я і безпосередньо саме ім'я, перевернуть. Тому звернутися до містера Лі Вонг Чи з Пекіна як «містер Чи» буде виглядати, як якщо б ви звернулися до містера Джону Вільяму Сміту з Лондона як Містер Джон. Але життя і так не проста штука і щоб не плутати іноземців деякі китайці, що складаються в ділових відносинах з європейцями, змінюють порядок у власному іменуванні. Так що містер Лі Вонг Чи може в кінці-кінців перетворитися в містера Лі Чи з сім'ї Вонг.
Подарувати пляшку спиртного араба в подарунковій упаковці зі свинячої шкіри
Це буде прямо-таки подвійний образливий удар. Якщо мусульмани і вживають алкоголь, то роблять це не публічно, в традиціях цих народів приховувати дане явище, і демонструвати любов господаря будинку до «арманьяк» або «Гленфіддічу» буде не найкращою ідеєю. В арабських країнах собака і свиня вважаються нечистими тваринами, так що, якою б не красивою була упаковка, той факт, що вона виготовлена зі свинячої шкіри, тільки погіршить ситуацію. За кордоном ви завжди повинні порадитися з місцевими жителями, перш ніж вибрати кому або подарунок: в Китаї годинник вважаються невдалим подарунком, в Колумбії всі речі з логотипами вважаються дешевими та неякісними, а в Кореї люди не люблять отримувати подарунки з написом «зроблено в Кореї» .
Говорити під час тосту в Грузії або Азербайджані
Словесні тости вважаються серйозною справою в північній Європі, Росії і країнах колишнього Радянського Союзу, так як традиції народів цих країн вельми "застільні". У Скандинавії і Німеччини, кажучи «простий» або «скаль» ви повинні зустрітися очима з господарем жому, в Росії осушити до дна чарку. У Грузії і в інших південних країнах тости можуть говоритися годинами, традиції народів півдня-це святкові застілля. Тут розмови з сусідом під час тосту або прігубленіе напою приведуть до несхвальним поглядам інших гостей.
Залишити палички вертикально стирчати в чашці з рисом в Китаї або Японії
Палички повинні бути притулені до страви і підняті вгору на дві третини. Ніколи не слід насаджувати їжу на палички як на спис, перехрещувати їх один з одним на тарілці, складати по різні боки страви, вказувати паличками на людей, використовувати палички, щоб підтягнути собі блюдо ближче або, що найгірше, встромляти їх в рис. Саме так чинять японці на похоронах, залишаючи рис з вертикально уткнутими в нього паличками близько покійного. Традиції народу Японії не дозволяють легковажного ставлення до смерті.