Обережно, шахраї!

Обережно, шахраї!

Як обманюють туристів при купівлі путівки

З туристичними лохотронами може зіткнутися кожен, хто вирішить поїхати відпочити куди-небудь за кордон. Відпочинок - індустрія дохідна. Саме тому бажаючих обдурити туристів досить багато. Діють вони різними способами, і ось один з них.

На першому поверсі відомого універмагу або великого торгового центру дівчатка і хлопчики роздають запрошення на туристичну виставку-продаж будь-якої фірми або туроператора. Запрошення являє собою лотерейний квиток, за яким ви можете виграти приз. Для його отримання вам запропонують пройти в офіс і приділити виставці деякий час, після чого ви і отримаєте той самий приз.

На виставці вам запропонують випити чай, каву або воду. Пити все це не можна, оскільки в напої може міститися психотропний препарат, що пригнічує волю і адекватне сприйняття дійсності. Вам близько години показуватимуть рекламні проспекти, розпитувати про те, куди б ви хотіли поїхати, а після запропонують купити у фірми тур по "дуже вигідною ціною". Наприклад, путівки в три країни (і все це для двох) будуть коштувати $ 4500, але якщо ви купите їх сьогодні, то ціна знизиться до $ 2250. Але і цю суму вам відразу платити не доведеться. "Туроператор" надає вам безпроцентну розстрочку на шість місяців, але щоб скористатися унікальною пропозицією, вам треба внести хоча б $ 200. Якщо ви відмовитеся платити, то сума впаде до $ 100. Якщо ви відкиньте і цю пропозицію, інтерес до вас буде тут же втрачено, а коли ви підете за своїм призом, з'ясується, що ви виграли тиждень безкоштовного проживання на одному з курортів. Але щоб скористатися цим, треба компенсувати транспортні витрати.

На жаль, багато людей під дією психотропного препарату або по наївності і незнання законів, що визначають роботу туристичних фірм, віддають свої гроші шахраям. Щоб убезпечити себе від лохотронщиков і недобросовісних агентств, дотримуйтеся наступних правил:

  • ніколи не купуйте путівки у невідомих турфірм, навіть якщо її співробітники показують вам ліцензії, запевняють вас в тому, що вони успішно працюють на ринку не один рік. Якщо у компанії є сайт, це теж ні про що не говорить. Він може зникнути з просторів Інтернету, як і сама фірма. До речі, Всесвітня павутина буде вам дуже корисна: введіть в пошуковику назву фірми, що пропонує тур, і подивіться відгуки про неї.
  • не вірте, якщо вам кажуть, що саме ви стали щасливим володарем дешевої путівки. У кращому випадку, в цей тур не включений переліт туди-назад, а в готелі вам виділять не найкращий номер і будуть погано годувати. У гіршому випадку, люди, що пропонують путівки, - лохотронщики. Ви віддасте їм свої гроші, але натомість не отримаєте нічого.
  • відмовляйтеся від пропозицій, які потрібно оплатити тільки сьогодні. Швидше за все, це лохотрон.

укладаючи договір, врахуйте, що в ньому повинні бути прописані всі нюанси. Вираз "це ж і так зрозуміло" або "у нас стандартний бланк договору" говорить про те, що якщо вас не влаштує якість сервісу, претензії пред'явити буде неможливо. У договорі обов'язково повинен бути пункт про відповідальність агентства за неякісний сервіс та розмір компенсації, яку воно виплачує клієнту, якщо того щось не влаштує в відпочинку.

Крім того, турагентство зобов'язана своєчасно надавати туристу в письмовому вигляді перелік послуг, в тому числі про програму перебування, маршрут та умови подорожі, включаючи інформацію про засобах розміщення, про умови проживання (місце знаходження засоби розміщення, його категорії) і харчування, послуги з перевезення споживача в країні тимчасового перебування, про наявність екскурсовода, гіда-перекладача та інструктора-провідника.

Як обманюють за кордоном наших туристів

Далеко не всі мандрівники повертаються з-за кордону задоволені відпочинком. І їх можна зрозуміти. Таксисти заламують несусвітні ціни за проїзд до пам'яток, офіціанти в ресторанах виписують астрономічні рахунки, а персонал дешевих готелів "про всяк випадок" бере заставну вартість за рушники і тут же краде їх. Те, що наших туристів дурять за кордоном - не новина. Але індустрія обману не стоїть на місці, і рік від року "кидали" винаходять щось новеньке.

У цій статті описані найбільш поширені способи обману туристів.

спосіб перший

Найбільше шахраїв привертають пластикові карти. У великих туристичних центрах цілі магазини створюються тільки для того, щоб встановити там підроблений платіжний термінал. Туриста при оплаті товарів картою просять ввести пін-код. При цьому пристрій запам'ятовує код карти, а дані самої карти місцеві умільці встигають скопіювати, проводячи її через платіжний термінал. Після цього шахраї створюють копію вашої картки і спокійно знімають з неї гроші в банкоматі. Останнім часом також почастішали випадки шахрайства з безконтактними картами. Будьте уважні! Не дозволяється виконувати близько до сумочки або до місця, де лежить Ваша карта підозрілих незнайомців. За допомогою спеціального терміналу гроші з Вашого рахунку мож але перевести на будь-який один рахунок легким дотиком терміналу до до сумочки або кишені.

Ще один спосіб пов'язаний з установкою на банкоматі спеціальної камери, призначеної для фотографування пін-коду в той момент, коли клієнт його набирає. Це дуже поширене на недорогих курортах Європи і країн Близького Сходу. На око розпізнати небезпечний термінал неможливо, тому надійніше за все знімати гроші в готелях або банках.

Експерти радять брати з собою у відпустку готівку, а також не розплачуватися картою в дрібних крамничках. І обов'язково підключіть послугу SMS-інформування, тоді ви після кожної транзакції по картці будете отримувати на мобільний телефон повідомлення про проведену операцію. У разі чого ви зможете швидко заблокувати карту.

спосіб другий

Завзятими шахраями славляться єгипетські і турецькі таксисти. Ні в якому разі не можна віддавати гроші водієві, поки він не довіз вас до місця призначення. Будьте обережні, коли таксист попросить вас обміняти йому дрібні купюри на велику, пояснюючи, що хоче принести дружині додому солідну банкноту. Отримавши велику грошики, таксист всучити вам дрібних грошей на половину її номіналу. А якщо ви зловите його за руку, буде довго доводити, що ви просто не розбираєтеся в місцевих грошах.

Ще небезпечніше брати на деяких курортах транспорт напрокат. Скажімо, мото чи водні байки в Таїланді здаються в оренду без страховки. І якщо на взятому вами в оренду байці виявлять хоч одну подряпину, то виставлять величезний рахунок. Тому, перед тим як брати якийсь транспорт в оренду, огляньте його на наявність пошкоджень, і бажано зі свідками.

спосіб третій

Найчастіше туристів "кидають" при обміні валюти. Цим грішать навіть європейські країни. Обмінники заробляють гроші не на різниці курсів, а на послугу, що надається. Зовні все виглядає як зазвичай: броньоване вікно, табло з курсами. На ділі ж за саму послугу обміну беруть комісійні, а вони можуть скласти і 20 євро, і 70 євро! Тобто гроші обміняють за курсом, а понад це утримають кругленьку суму. Щоб не бути обдуреним, завжди, перед тим як віддати гроші, питайте, скільки отримаєте в обмін.

Інші прийоми міняв пов'язані із зоровим обманом: на табличках з курсом міняють місцями цифри. Наприклад, курс в більшості обмінних пунктів в польському Кракові становить 4,16 злотого за 1 євро, але в деяких з них курс 4,61. Люди пам'ятають, що бачили на інших табличках такі ж цифри, а порядок їх не запам'ятовують. В основному такий спосіб заробітку практикують обмінники, розташовані в районі популярних туристичних маршрутів.

В Європі також уникайте використовувати автомати для обміну грошей. Вони виглядають як звичайні банкомати. Але замість того, щоб вставляти туди картки, ви вставляєте гроші, і апарат розмінює валюту. З одного боку, це дуже зручно. Але в таких апаратах звичайно закладені сильно завищені курси валют, а іноді навіть стягується плата за обмін.

Обмінники Балі стали надувати туристів за допомогою калькуляторів, які неправильно вважають. Звідси правило: будьте уважні і користуйтеся своїм калькулятором (він є в будь-якому мобільнику).

спосіб четвертий

На голови наших вояжерів звалилася нова напасть - промишляють в курортних зонах шахраї, що видають себе за відомих лікарів.

Наприклад, туристка, яка відпочивала в Хорватії, розповіла, що в перший же день покоївка заглянула в її ванну і, побачивши виставлені на поличці флакони, осудливо поцокать мовою: "Хіба можна користуватися шампунями? Ви ж оглухне! Від шампуню посилюється виділення вушної сірки, яка згодом забиває слуховий прохід і твердне ". Туристку відвели до місцевого цілителя Мілораду, який прочищає вуха і видаляє з них каміння. Сеанс оздоровлення у народного отоларинголога коштував євро 40. Під час прийому з вуха російської пацієнтки цілитель витягнув шмат в'язкої сірки і малесенький камінь.

У літаку по дорозі в Москву з'ясувалося, що у лікаря за наводкою покоївки побували майже всі жінки з тургрупи. І кожної був поставлений невтішний діагноз: чи не вуха, а каменоломні. Почувши про це, стюардеси розповіли, що цей народний цілитель насправді москвич, звуть його Юрієм. Спосіб чищення вух простий: між пальцями у шахрая заховані дьоготь і камінчики. А в минулому році в Дубровнику він продавав московських виробів, попередньо розфарбованих і видаються за рідкісний вид балканських колібрі.

Подібні обмани поширені по всьому світу: шахраї торгують зубами доісторичних чудовиськ і іншими "реліквіями" аукціонного масштабу. А вже обманщіков- "цілителів" хоч греблю гати: тут тобі і внучки Ванги, і інші родичі знаменитостей.

Крадіжки, шахрайство при обміні валют в різних країнах світу

Перебуваючи за кордоном, не забувайте: шахраї, що спеціалізуються на іноземцях, працюють без вихідних. Вуличні міняйли з'являються як «з під землі», в той самий момент, коли ви застигаєте в подиві перед зачиненими дверима банку. В Італії та Іспанії це трапляється під час сієсти, в Ізраїлі в суботу, а в Польщі і Франції в неділю. Про м енялах, які чесно заробляють на життя, мова не йде. Існують ще й валютні «кидали». Арсенал шахраїв багатий і різноманітний, але заснований на комбінації двох прийомів ломки і базару.

У першому випадку змінювала не повідомляє купюру в пачку, передає гроші клієнтові і просить перерахувати. Якщо ви помітили, що вас обрахували, шахрай візьме гроші, ще раз перерахує, доповість необхідну купюру і, склавши (зламавши) пачку навпіл, передає назад. Гроші були полічені на ваших очах тричі, і начебто все в порядку. Але, тільки розгорнувши пачку, коли вашого рятівника і сліду не було, ви побачите, що всередині не дрібні купюри, а то і взагалі не купюри, як повезе. У момент ломки шахрай підмінив банкноти. Найдосвідченіші ломщики орудують в Польщі і країнах Східної Європи, в Італії. Під базаром проймають якесь гучне дійство для відволікання уваги клієнта в момент передачі грошей. Більш грубо, але ефективно! У Польщі, Іспанії та Італії в базарі беруть участь цигани, інваліди або жебраки. А на знаменитому делійському базарі Яшван Плейс туристів відволікає група прокажених, перебинтувати гниють ганчірками.

Останнім часом в Парижі і Ніцці з'явився новий вид шахраїв, званих валентинками. Шахрай знайомиться з нашими туристами на вулиці і розповідає про свою прабабусю княжні, котра втекла від більшовиків. Потім, до речі, повідомляє, що працює у Валентино і може влаштувати своїм співвітчизникам розпродаж з гігантськими знижками. Зустріч призначається в готелі, де туристи купують дійсно красиві дорогі речі за зниженими цінами. Після відходу шахрая у фірмових пакетах туристи виявляють ганчір'я.

Ще одна неприємність, яка чатує на туриста, це кишенькові крадіжки. Країни, де Вам це не загрожує, можна перерахувати по пальцях. Перш за все, це Фінляндія. Кажуть, в минулому там за крадіжки рубали злодіям руки ось і привчили всіх бути чесними. В Об'єднаних Арабських Еміратах Вас можуть обрахувати в магазині або підсунути неякісний товар, але гаманець ніхто не витягне. Якому кишеньковому захочеться втратити руку, а грабіжникові голову? Невелика вірогідність стати жертвою кишенькового злодія і на Кіпрі. В Австрії гаманці крадуть виключно на залізничному вокзалі Відня. У Швейцарії популярністю у кишенькових злодіїв користуються виставкові центри в дні великих міжнародних виставок. Серед країн, де кишенькові крадіжки популярні Іспанія, Італія, Таїланд, Філіппіни. В Іспанії та Італії, крім того, не рідкість і зломи автомобілів. За оцінками експертів, за туристичний сезон в Лондоні злодії витягують з кишень туристів близько 6 мільйонів фунтів, в Парижі 40 мільйонів франків. Поліцейська статистика кишенькових крадіжок сильно занижує обсяги цього кримінального бізнесу: адже туристи звертаються в поліцію лише в тих випадках, коли разом з грошима вкрали паспорт і зворотний квиток. Класти гроші в задню кишеню брюк все одно що подарувати! Найлегше кишеньковому витягнути гроші з наплечной або поясний сумки і з зовнішніх кишень. Трохи важче стягнути гаманець з внутрішньої кишені піджака і вивудити гроші з сумочки-портмоне, що висить на шиї. Бувалі мандрівники перевозять гроші в портмоне, яке під брюками пристібається до кісточки, або в гаманці, що висить на шнурку під сорочкою. Дами знають інші способи, відомі з часів тугих корсетів ... Не носіть з собою паспорт і зворотний квиток, залиште їх в готелі. Ховати документи в якісь тайники в готельному номері не варто все цінне треба або покласти в сейф, або в свій власний валізу. Готельна прислуга має право оглядати предмети, що належать готелю, а при необхідності при збиранні переміщати ваші особисті речі, але ні в якому разі не має права відкрити Ваш чемодан. Всупереч поширеній думці, крадіжки в маленьких двозіркових готелях трапляються набагато рідше, ніж в великих п'ятизіркових готелях, так само, як крадіжки в плацкартних вагонах більш рідкісні, ніж в купейних.

Найпопулярніший вид експрес грабежу зрив сумки або відеокамери. Зустрітися з такими грабіжниками дуже легко в Італії і країнах Латинської Америки. У Таїланді не варто знайомитися на вулиці навіть з європейцями і американцями, не кажучи про місцевих жителів. Новий знайомий може підмішати туристові в питво снодійне, після чого холоднокровно пограбує. Подібним методом, до речі, користуються і турецькі злочинці. Зустрічається вулична злочинність і в Греції. У цій країні краще не чинити опір грабіжникам, так як експансивні греки легко застосовують фізичну силу. І пам'ятайте: найчастіше злочини проти іноземців здійснюються через гроші або цінних речей (іноді такий цінною річчю може вважатися і звичайний фотоапарат).

У кожному місті свої зони ризику. У Парижі це метро і штовханина перед Моною Лізою в Луврі, в Лондоні метро і Трафальгарська площа, в Барселоні торгові ряди на площі біля Кафедрального собору, в Делі Ред Форт і т.д.

 02.07.2019
 (589 просмотров)